Mycie elewacji tynkowych

Elewacje tynkowe są najczęściej wykorzystywanym materiałem zwłaszcza w budownictwie jedno i wielorodzinnym. Dzięki takim elewacjom nie tylko zyskujemy odpowiednio docieplony budynek ale również możemy uzyskać piękny, wcześniej zaprojektowany efekt kolorystyczny.  Obecnie na rynku mamy ogromny wybór z bogatej palety kolorów produkowanych tynków do elewacji.

Niestety, wszystko co piękne z czasem lubi się zmienić. Bardzo często po latach nie wliczając w to ataków wandalizmu tego typu elewacje zmieniają swój kolor stając się zwyczajnie bardziej szare i brudne. Oczywiście postępowanie zabrudzenia jest mocno uzależnione od wielu czynników, takich jak np. gdzie znajduje się budynek, czy są w pobliżu są drzewa lub bardzo ruchliwa ulica. Na szczęście większość producentów już od wielu lat oferuje w budownictwie tynki elewacyjne, które za pomocą odpowiednich środkach chemicznych oraz samej wiedzy można myć i doprowadzić je praktycznie do pięknej formy pierwotnej.

Mycie elewacji tynkowych

Mycie elewacji tynkowych – wiedza i technologia Soft Wash

Van Der Clean oferuje Państwu  doświadczonych specjalistów w zakresie mycia i czyszczenia najczęściej stosowanych w budownictwie elewacji tynkowych. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu oraz technologii Soft Wash jaką stosujemy przy tego typu elewacjach, macie Państwo gwarancję, że wasze ściany odzyskają dawne piękno i blask. Warto również dodać, że stosowane przez nas technologia czyszczenia Soft Wash charakteryzuję się wysokim stopniem bezpieczeństwa oraz dużą skutecznością czyszczenia danej powierzchni. W dużym uproszczeniu skuteczność wyżej wymienionej technologii polega na czyszczeniu niskociśnieniowym danej powierzchni za pomocą trzystopniowej metody czyszczenia powierzchni przy jednoczesnym jej zabezpieczeniu przed ponownym pojawieniem się wszelkich zabrudzeń. Warto podkreślić, że połączenie takich rozwiązań, wiedzy oraz odpowiedniego sprzętu jaki oferuje firma Van Der Clean, otrzymujecie Państwo gwarancję skutecznego i bezpiecznego usunięcia wszelkich zabrudzeń, nawet w najbardziej niedostępnych miejscach czyszczonego obiektu.

Mycie elewacji tynkowych

Przyczyny powstania zabrudzenia vs. Skuteczne mycie elewacji

Najczęstszym powodem powstawania zabrudzeń i zanieczyszczeń na elewacjach kamiennych czy tynkowych jest rozwój glonów i wszelkich bakterii, które z czasem zwiększają swój obszar i intensywność wizualną zabrudzenia. Warto dodać, że tego typu zabrudzenia elewacji w krytycznych sytuacjach mogą doprowadzić do zniszczenia struktury samej elewacji i wpłynąć na głębszy rozwój pleśni, która to z kolei może stać się niebezpieczna dla zdrowia osób zamieszkałych w takim budynku.

Klasyczne metody czyszczenia tego typu zabrudzeń jak szorowanie, mycie gorącą wodą, piaskowanie czy czyszczenie wysokociśnieniowe mogą mieć zbyt inwazyjne działanie, które może z kolei doprowadzić w mniejszym lub w większym stopni do zniszczenia powłoki zewnętrznej, co z czasem niestety zaowocuje pęknięciami elewacji oraz głębszym osadzaniem się zabrudzenia w przyszłości. Dlatego w tego typu powierzchniach zdecydowanie polecamy technologię Soft Wash, która z jednej strony jest bardzo skuteczna, a zarazem bezpieczna dla Państwa powierzchni.

Mycie elewacji tynkowych – Warszawa

Van Der Clean wykonuje usługi mycia i czyszczenia głównie na terenie Warszawy oraz praktycznie całego województwo mazowieckiego. Nasza przewaga polega na zapleczu technologicznym, wiedzy oraz specjalistycznym sprzęcie, co w połączniu daje Państwu szybkie, oszczędne i skuteczne wykonanie usługi czyszczenia elewacji. Warto podkreślić, że odpadają Państwu również koszty związane z dostępem do trudno dostępny miejsc na wysokościach. Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o naszych usługach. Zapraszamy do kontaktu.