Ile kosztuje mycie elewacji?

Ile kosztuje mycie elewacji?

 

Elewacja budynku jest stale narażona na oddziaływanie czynników atmosferycznych i zanieczyszczenia. To sprawia, że z czasem fasada traci pierwotną estetykę. W przypadku budynków z elewacjami ze szkła, zanieczyszczenie fasady rzutuje na komfort użytkowania i estetykę pomieszczeń. Profesjonalne mycie elewacji to usługa, której celem jest przywrócenie fasady budynku do stanu pierwotnego. Podczas czyszczenia z elewacji usuwany jest kurz, osady biologiczne, jak również wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia urbanistyczne. Dzięki odpowiednio dobranym metodom czyszczenia możliwe jest również usunięcie graffiti.

Jedną z najskuteczniejszych, a zarazem najbezpieczniejszych dla substancji budowlanej i środowiska naturalnego metod czyszczenia elewacji jest metoda z zastosowaniem wody demineralizowanej. Woda demineralizowana w procesie demineralizacji uzyskuje bardzo wysoki poziom czystości, w efekcie czego nie pozostawia po smug, ani zacieków na czyszczonej powierzchni.

 

Mycie elewacji

Firmy oferujące usługi związane z myciem i czyszczeniem fasad budynku bardzo często podają orientacyjne ceny za metr kwadratowy. W celu uzyskania wiążącej wyceny warto wysłać zapytanie. Koszt umycia metra kwadratowego elewacji jest bowiem uzależniony od szeregu czynników:

  • rodzaju elewacji (kamień, płyta warstwowa, szkło, itp.),
  • kubatury budynku (przede wszystkim liczby kondygnacji),
  • lokalizacji budynku,
  • stopnia zanieczyszczenia fasady,
  • rodzaju zanieczyszczeń, jakie chcemy usunąć z elewacji (czyszczenie graffiti na ogół jest traktowane jako usługa dodatkowa, w związku z czym standardowa wycena czyszczenia elewacji nie obejmuje kosztów usunięcia niechcianego rysunku ze ściany).

Co ważne, koszt czyszczenia elewacji jest również bezpośrednio powiązany z metodą, z jakiej korzysta firma. Na ogół pracujemy na kilku metodach czyszczenia, co pozwala na dopasowanie narzędzi i środków czyszczących do faktycznych potrzeb. W związku z powyższym, może się okazać, iż wiążącą wycenę usługi uzyskamy dopiero po wizji lokalnej.

Czy częstotliwość mycia elewacji wpływa na koszt usługi?

Niezależnie od tego, czy podczas mycia elewacji każdorazowo korzystamy z usług tej samej firmy, czy też różnych podwykonawców, częstotliwość czyszczenia elewacji wpływa na koszt usługi. Wynika to przede wszystkim ze stopnia zanieczyszczenia elewacji. Im dłużej pozostaje ona nieczyszczona, tym więcej gromadzi się na niej kurzu i brudu. Zanieczyszczenia są bardziej uporczywe (bo wżerają się w głębsze warstwy materiału), a ich usunięcie bardziej praco- i czasochłonne.

Mycie elewacji cena – Warszawa

Jak widać, ostateczna cena mycia elewacji na terenie Warszawy zależna jest od wielu czynników. Duży wpływ na koszt ma powierzchnia budynku, ale też jego lokalizacja, materiał, z jakiego wykonana jest elewacja oraz stopień zanieczyszczeń. W celu kompleksowej wyceny zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielem. Jeszcze przed przystąpieniem do wykonania zadania, przeprowadzimy z klientem wstępną rozmowę, podczas której zbierzemy odpowiednie dane i wykonamy wycenę.

Ceny mycia elewacji w Warszawie bywają różne. Firma Van Der Clean zapewnia profesjonalne usługi oraz konkurencyjne ceny. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług klientów biznesowych i prywatnych. Zapewniamy profesjonalne podejście do każdego  i gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby praca została wykonana kompleksowo i zgodnie z oczekiwaniami klienta.