
Dlaczego warto zdecydować się na mycie ciśnieniowe?
Utrzymanie powierzchni płaskich w czystości może być czasochłonne i wymagać dużego wysiłku. W wielu przypadkach może być być też trudne do samodzielnego przeprowadzenia – zwłaszcza jeśli pragniemy przeprowadzić kompleksową renowację posadzek lub elewacji mocno zabrudzonych. Wśród najbardziej skutecznych i efektywnych metod znajduje się mycie ciśnieniowe. Pozwoli zaoszczędzić sporo czasu i energii, jednocześnie usuwając wszelkie, nawet najbardziej oporne, zabrudzenia. W naszym krótkim artykule przedstawimy najważniejsze informacje na temat mycia ciśnieniowego – wskazujemy na zalety wyboru tej metody oraz jej przeznaczenie.
Mycie ciśnieniowe a mycie standardowe – porównanie skuteczności
Konwencjonalne metody mycia, przy użyciu szczotki, gąbki i innych przedmiotów obsługiwanych manualnie, często okazują się niewystarczająco skuteczne w usuwaniu uporczywych plam, brudu czy nalotów znajdujących się na powierzchni posadzek i elewacji. W trakcie mycia ciśnieniowego woda zostaje wyemitowana pod wysokim naprężeniem, dostając się do najtrudniej dostępnych zakamarków i porowatości. Pozwala tym samym nie tylko zaoszczędzić na czasie i wysiłku, ale również uzyskać w relatywnie krótszym czasie lepsze rezultaty.
Jak przebiega mycie ciśnieniowe i na czym polega
Mycie ciśnieniowe polega na wykorzystaniu specjalnej maszyny, nazwanej po prostu myjką ciśnieniową. Generuje ona wysokie ciśnienie oraz doprowadza do emisji ukierunkowanego, zwartego strumienia wody. Przebieg całego procesu mycia jest prosty. Powierzchnia jest oblewana intensywnym strumieniem, który można swobodnie naprowadzić na dowolnie wybrane miejsce. Można skupić się na miejscach szczególnie brudnych i dopasować intensywność strumienia wody do rodzaju i stopnia zabrudzenia powierzchni.
Zalety mycia ciśnieniowego – czyli kiedy warto z niego korzystać
Mycie ciśnieniowe usuwa wszelkie uporczywe plamy, brud, naloty oraz mchy i porosty, które gromadzą się na różnych powierzchniach, i których usunięcie przy wykorzystaniu konwencjonalnych metod jest trudne lub nawet niemożliwe. Może być stosowane wobec elewacji, chodników, tarasów, podjazdów. Efekty mycia ciśnieniowego są widoczne natychmiast, a poddane renowacji powierzchnie odzyskują swój pierwotny wygląd.
Co równie ważne, mycie ciśnieniowe nie wymaga użycia agresywnych środków chemicznych wykorzystywanych w innych metodach. Dzięki temu cały proces przebiega w sposób bezpieczny zarówno dla operatora myjki ciśnieniowej jak i znajdujących się w pobliżu osób. Nie dochodzi do emisji niebezpiecznych dla zdrowia lub środowiska związków chemicznych. Zwykła woda pod wysokim ciśnieniem jest wystarczająco skutecznym środkiem do walki z różnego typu zabrudzeniami.
Metoda mycia ciśnieniowego może być stosowana względem różnych powierzchni – betonu, cegły, kostki brukowej, drewna, a także tworzyw sztucznych i szkła. Można za jej pomocą przeprowadzać mycie elewacji czy mycia kostki brukowej, a także wykorzystać do czyszczenia samochodów, mebli ogrodowych, ogrodzeń i wielu innych. Jej uniwersalność stanowi ważny atut. Zamawiając profesjonalną usługę mycia ciśnieniowego, klienci często decydują się na jej kompleksowe zastosowanie względem wszystkich zabudowań i obiektów znajdujących się na danej działce, które wymagałby renowacji.