sprzatanie-przemyslowe

Jak często myć posadzki przemysłowe?

Mycie i czyszczenie posadzek warszawa to profesjonalna usługa realizowana w obiektach wielkopowierzchniowych – halach, magazynach, fabrykach. Usługa dotyczy różnego rodzaju posadzek twardych, a więc między innymi posadzek betonowych i żywicznych. Jak często myć posadzki przemysłowe?

 

Utrzymanie czystości w obiekcie przemysłowym wymaga zastosowania odpowiednich metod i technik czyszczenia, dedykowanych środków czyszczących i skutecznych sposobów impregnacji podłogi. Dlatego też, mycie posadzki przemysłowej najczęściej zlecamy profesjonalnej firmie. Od czego zależy częstotliwość korzystania z usług firmy sprzątającej?

 

Od czego zależy częstotliwość mycia posadzki przemysłowej?

 

Utrzymanie posadzki przemysłowej w czystości ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy. Rozlane oleje oraz inne płyny mogą powodować poważne w skutkach wypadki przy pracy, dlatego należy dbać o regularne czyszczenie posadzki i usuwanie z jej powierzchni zanieczyszczeń. Codzienne utrzymanie podłogi w obiekcie przemysłowym nie wymaga zaangażowania profesjonalnej firmy sprzątającej. Wiele organizacji realizuje to zadanie we własnym zakresie. Jednak nawet codzienne mycie podłogi nie zapobiega nawarstwianiu się na jej powierzchni uporczywych zanieczyszczeń, które wpływają niekorzystnie zarówno na aspekt estetyczny, jak i użytkowanie podłogi. W celu ich usunięcia warto skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia.

 

Wykwalifikowana firma sprzątająca pomoże usunąć z posadzki zanieczyszczenia powierzchniowe, jak również brud, który zdążył już wniknąć głębiej w strukturę materiału, w tym także uporczywe plamy i zanieczyszczenia z olejów, substancji oleistych i barwników.

 

Kiedy zlecić czyszczenie posadzki przemysłowej?

 

Częstotliwość czyszczenia posadzki przemysłowej zależy od specyfiki procesów realizowanych w obiekcie. Wiele firm zwleka ze zleceniem usługi do momentu, w którym posadzka jest już bardzo zanieczyszczona. To utrudnia jej skuteczne i efektywne czyszczenie. Jeśli specyfika pracy danego zakładu tego wymaga, czyszczenie posadzki przemysłowej można zlecać nawet raz w miesiącu. 

W trakcie podejmowania decyzji o zleceniu usługi czyszczenia warto zastanowić się nad technologią samego czyszczenia biorąc pod uwagę samą powierzchnię, tak aby jej zwyczajnie nie uszkodzić i tak aby po wykonaniu samej usługi zyskała ona nowy blask. Oczywiście w samej ocenie powinien pomóc przedstawiciel firmy czyszczącej, który już na pierwszym spotkaniu powinien doradzić Państwu już na etapie doboru urządzeń do danej powierzchni tak aby usługa dała odpowiedni efekt oraz aby zachować pełne bezpieczeństwo dla samej powierzchni.  W większości przypadków rekomendujemy jednak Państwu zastosowanie urządzeń w najnowszej technologii czyszczenia czyli specjalistyczne szorowarki z ruchem orbitalnym, które są ciche, bardzo skutecznie oraz zachowują pełne bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni.